I´m an angel, I´m a devil...and sometimes in between

Brutal Assault vol.12

16. srpna 2007 v 12:44 | Princess of darkness |  HudBa
Přestože jsem na Brutal Assault jela letos poprvé, nepřipouštěla jsem si žádné zklamání a těšila jsem se jako malá. I přes fakt, že jsem vlastně jela s úplně neznámýma lidma, teda vlastně virtuálně- známýma, nebála jsem se:) Připadali mi super, což ovšem nemá velkou výpovědní hodnotu, protože můj odhad mírně řečeno zaspal dobu. Nicméně opravdu skvělí byli.
Ráno jsem nasedla do vlaku a modlila jsem se abych stihla přestup. Odhadovala jsem, jestli je tam někdo kdo jede taky na BA. Z mého přemýšlení mě však vytrhla paní sedící přes uličku- mohlo ji být tak kolem třiceti, bílé tričko upozorňovalo na už tak dost nápadné poprsí. Nad nápisem PUSSY jsem se jen pousmála. Paní spala. Vedle ní seděl její, tak sedmiletý, syn a očividně se nudil. Koukal bezradně po vagóně a snažil se najít něco zajímavého, bezvýsledně... Najednou ho něco napadlo, vytáhl žvejku, pořádně ji natáhl a začal na sklo okna z ruličky skládat různé obrazce. Ten kluk se mi začínal líbit:D Možná i právě proto jsem mu nabídla novou žvejku, to abych podporovala moderní umění. Kluk se jen zaculil a pokračoval. Začetla jsem se do knížky. Vytrhl mě až šramot, to jak si malý umělec sundal sandále, které měl od bahna, poodstoupil pár kroků před spící matku, zařval
,,srážka" a obtiskl jí podrážky na vnady. To byl tanec..bohužel už jsem musela vystupovat, ale díky němu mi nálada vzrostla víc, než rtuť teploměru venku.
Jestli jsem se bála, že blbě přestoupím, nebylo proč. Stačilo následovat proud černé barvy. Na nádraží mě vyzvedl Dalas (ó díky), který mi v té chvíli přišel jako známej záchytnej bod v tom zmatku. Přece jen jsem ho trošku znala z Benátské a věděla jsem, že když už nikdo tak aspoň on bude v pohodě:) Hned jsem se cítila líp a začala na něj sypat zážitky z vlaku, tak promiň, žes to musel poslouchat:) Na cestě jsme ještě přibrali ,,bezradně bloumajícího redakčního kolegu" Jarouše a dorazili jsme na místo. Postavila jsem stan (ok, tak moje zásluhy byly tak 5% a to stylem, přines-podej-podrž, díky Pavle :* )
Přivítala jsem se s Rudim a jeho přítelkyní. Doopravdy je tak sympatickej jako na fóru a jeho ,,Slzička" je to nejhezčí oslovení:) Nejde jinak než se na něj culit:)
Se slečnou Smash jsem si padla do noty hned. Ještě, že na to ,,Pražské rockové léto" jela. A pozor pánové, má ty nejkrásnější oči nejen na Brutal Assaultu:)
Koukala jsem kolik nás tam bylo holek- Zorka, miloučká Peťka, která tu byla s přítelem Jurajem (moc fajn, navíc mu závidím řasy:D, takovej velbloud:) ) (chodí na fórum?).
Bylo až zarážející jak jsme se Reaperem shodli v hudbě, ale i v takových těch normálních věcech:) Sympatické mi také bylo jak pařil v první řadě a rval se do kotle.. a Thorn ho zvěčnil:) Ano ano, ,,náš" redakční fotograf mě zaujal hned. Nejen, že s ním byla sranda, dokonce nemá rád Root jak já:)
I když teda jestli si dobře pamatuju, bylo to jeho první CD :) A má nejhezčí nejhezčí nejhezčí úsměv.. (ty víš proč zrovna 3x). Darkmoora jsem taky už poznala na Benátské a musím říct, že s nikým se tak nádherně nehádá jako právě s ním (že jo Smash). A není to žádná podvodnice :P ,,Já jsem strýček Noisy" představil se mi redaktor s nápisem na zádech HOBLUJ. Obecně musím říct, že číst některé napisy na trikách byla dobrá zábava- Legalize murders! , Best way to come to know new people is fucking!, I never wear too much black., I´m fucking Me(n)tal."
Noisy byl rozhoně neusměvavější člověk celé redakce a skvěle jsme dělali skládačky v pivním stanu:) Už malinko přebral:) R.I.P všechny ohromoval svou šik bekovkou a brýlemi a Deadmann platil za nejmladšího člena mužkého zastoupení. (OK, nejmladší jsem byla já)
Blacka jsem poznala asi až po půl dni, že je to on a byla jsem překvapená:) Myslela jsem, že tam nebude a nebo, že se alespoň hned dozvím, že je to on. Hehe.. Zkoumala jsem tetování a orodovala
za to, že Thorovo kladivo je fajn ,)
Potkala jsem taky Shnofa, Straye, Georla... snad jsem na nikoho nezapomněla:)
Co se týká kapel, první večer pro mě byli jasným černým koněm Dark Tranquillity... A taky nezklamali, prorvala jsem se až dopředu a nedočkavě čekala. Hned první takty mě přesvědčili o tom, proč na tuhle kapelku nedám dopustit. Vystoupení jsem si užívala, někdy jsem zavřela oči a hlava jakoby prošla do prostoru za oponou... Endless Feed pak potrhla moje nadšení.
I když jsem byla unavená, brala jsem jako nezbytnou, ale hlavně chtěnou povinnost vydržet i na poslední kapelu, která začínala hrát až v 01:25- Ensiferum. Tahle finská parta mě už delší dobu dost baví a byla jsem nadšená z toho je vidět naživo. Rozhodně jsem nelitovala, že jsem si počkala a první večer jsem s nadšením usínala.
Z pvního dne bych taky vyzdvihla Saturnus, kteří mě svým vystoupením zaujali a taky All that Remains, kteří pro mě spolu s Pain byli asi největším překvapením festivalu v dobém slova smyslu.
Naopak z Root, a hlavně z nadšených lidí pod pódiem, jsem dost nechápala. Když začli hrát hymnu 666, myslela jsem že se někam urychleně zahrabu nebo na sebe aspoň nasypu miliony kelímků jako tlumič zvuku.
Druhý den mě čekal perfektní hatrick a to v podání 3 za sebou hrajících kapel Madball-Katatonia-Pain. Madball, stejně jako Pain jsem registrovala-neregistrovala. První kapelky mě naprosto dostala
energií a pefektním HC. Z prvních tónů Pain mě napadlo označení metalové disko, nicméně se mi to líbilo- moc., perfektní oddychovka, rozhodně mě nejvíc roztancovali a jak jsem tka koukala
kolem sebe, nejenom mě. Na Katatonii jsem se těšila jako malá dítě a dá se s klidným srdcem říct, že to byla jedna ze skupin, kvůli které jsem na letošní Brutal Assault vlastně zavítala. Jsem ráda, že mě nezklamali, i když jsem z toho měla trošku strach- zpěvák prý živé vytoupení těžce nedává. Podle mě pár zaváhání bylo, ale nikterak podstatná a rozhodně mi nekazila tak skvělý zážitek.
Po vystoupení jsem byla tak plná euforie, že jsem ani nemluvila, jen se usmívala na všechny okolo a kýváním hlavy vyjadřovala ano x ne.
Následovalo Soulfly, na které se nahrnulo pravděpodobně nejvíce lidí, ale mě ničím neuchvátili. Samozřejmě- jsou dobří, mají fajn věci, ale pro mě tam není to něco, kvůli čemu si koupím CD, kvůli čemu sije pustím víckrát. Vystoupení mě ke konci nudilo... Gorgoroth, tedy- ,, smrtelný děs", jak je v Silmarillionu nazván, mě ze spánku tedy rozhodně probrali... čistá nenávist.. Welcome to my hell. Na stahováky s 20 cm (!) hroty jsem jen nevěřícne valila oči. Darkmoor s Reaperem sice šli do kotle, nicméně já jsem pro dnešek i s dalšíma odebrala do stanu.

Třetí den mě jednoznačně nejvíce dostali Satyricon, v tomhle jsem šla s davem:) Užila jsem si je moc... Za zmínku by určitě stáli ještě kapely jako Keep of Kalessin, Madder Mortem nebo Zyklon.
A abych nezapomněla- Vader dali hitovku God id dead, Hellelujah!... na kterou jsem viděla klip a docela jsem z něho nechápala, he. Ale jsem ráda, že jsem slyšela.)

Brutall Assault se mi celkově moc líbil, jsem ráda, že jsem jela, příští rok určitě znovu:).. Zdravím taky všechny s kterýma jsem se tam seznámila, přidávám reklamu ( www.blacksymmetry.ic.cz ).
a taky díky všem z Metalopolisu:) A ty Marigolde, škoda, že jsi nemohl jet :((
Snad vaše spoluredaktorka,)
PS: Super novinka- změna koncertu! Dark Tranquillity v Praze spolu s Soilwork! Kdo pojede taky?.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 black black | E-mail | 19. září 2007 v 20:12 | Reagovat

Čau, koncert v Praze (DT+SOI+...) bude určitě super.

btw. Dlouho jsi se neukázala na metalopoli. Děje se něco?

2 Lawiane Lawiane | Web | 11. května 2010 v 10:55 | Reagovat

Jé tričko s Finntroll :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama